AR-GE LABORATUVARLARI

İstanbul Sarıyer Tesislerimizde hizmet vermekte olan çimento ve hazır beton Ar-Ge laboratuvarlarımız, üyesi olduğumuz Akdağlar Grubun da tecrübe ve birikiminden faydalanarak, çimento ve hazır beton konularında Ar-Ge projeleri yürütmektedir. Çimento ve hazır beton teknik gruplarımızın iş birliği, pazar ihtiyaçlarının takibi, müşteri ihtiyaçlarının karşılanması ve geliştirilmesi amacıyla çalışmaktadır.
 
Bu kapsamda Ar-Ge laboratuvarımız yeni ürünlerin geliştirilmesinde, müşteri gruplarına satış öncesi ve sonrası teknik destek verilmesinde önemli rol oynamaktadır.
 
Çimento ve hazır beton için gerekli tüm analizleri ve testleri yapabilecek donanım ve kapasiteye sahip olan laboratuvarlarımızda, üretimde kaliteyi artırıcı katkıların kullanımı, beton sınıflarına göre çimento tiplerinin seçilmesi, farklı kullanım alanlarına göre ürün geliştirilmesi (kendiliğinden sıkışan beton, fiberli beton, boşluklu beton, su geçirimsiz beton vb.), atık suların veya çimento filtre tozlarının üretimde tekrar kullanımına yönelik geri dönüşüm çalışmaları, çimento kullanımının farklı uygulamalarda dayanım ve dayanıklılığa etkileri gibi çeşitli başlıklarda projeler yürütülmektedir.