Kurumsal

KURUMSAL

Akdağlar, 85 yılı aşan tecrübesi ile içinde bulunduğu tüm sektörlerde lider rolünü üstlenmeye devam ederken, dinamik ve çalışkan ekibiyle de ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunmaktadır.
 
Akdağlar’ın ana iş kolu olan madencilik alanında agrega, nikel ve kum imalatı yapılmaktadır. 2015 yılında yapılan kapasite artışıyla, yıllık 10 milyon ton üretim ve satış miktarı hedeflenmiştir.
 
İnşaat sektöründe birbirinden önemli projelere imza atmış olan Akdağlar, AKPLAZA Ofis Kompleksi ile 2015 European Property Awards yarışmasında Türkiye’nin en iyi ofis projesi ödülüne layık görülmüştür.
 
Asfalt sektörüne 2011 yılında güçlü bir giriş yapan Akdağlar, bugün ülkenin en büyük asfalt üreticilerinden biri konumundadır.
 
Yüksek teknolojiyi beton üretiminde de kullanan Akdağlar, güçlü bir yapı için yine, güçlü temellere sahip olunmasının bilincinde, yüksek kalitede beton üretimi yapmaktadır.
 
Her sektöre kaliteli çözümler sunan Akdağlar, 85 yıldır durmadan çalışarak bir avuç topraktan koca bir medeniyet kurmaya ve hayatı güzelleştirmeye devam ediyor. 

MİSYON VE VİZYON

Misyonumuz;

85 yılı aşan tecrübemizle iş geliştirme fırsatlarına açık, çözüm odaklı, dinamik, çalışkan ve potansiyeli yüksek bir ekip olmanın yanı sıra, paydaşlarımızın beklentilerini daima karşılayan ve verdiği hizmetlerle ülke ekonomisine de katkıda bulunan örnek bir şirket olmaktır.

Vizyonumuz;

Lider ve idealist kimliğimizle araştırmacılık, yenilikçilik ve yetkinlik değerlerine olan inancımız devam etmektedir. Teknolojinin sunduğu imkânlardan yararlanarak bilgi ve verilere dayalı kararlar almamız, etkin kaynak kullanımımız, toplumsal sorumluluğun bilincinde saydamlık anlayışından vazgeçmememiz, hoşgörü ve dayanışmaya verdiğimiz önem, ülke ekonomisine ve istihdama olan katkımız var olan gücümüzü artırmaktadır. 

KALİTE, ÜRÜN,ÇEVRE VE İŞ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Faaliyet gösterdiğimiz taahhüt İşlerinde kaliteden ödün vermeden müşterileri memnuniyetini üst seviyede tutmak ve bunu gerçekleştirebilmek için,

- Üretimimizde, teknolojinin en yeni olanaklarından yararlanarak, yasal şartlara ve standartlara uygun ürün üretmek,

- Müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamak,

- İlgili taraflarımız ile iş birliği içinde ve sisteme uyumlarını sağlayarak sürekli gelişmelerine yardımcı olmak, beklentilerini anlamak, analiz etmek,

- Sektörümüzdeki ilgili taraflar ile sürekli iletişim ve iş birliği içerisinde olmak, ortak çalışmalara katılmak,

- Şirketimizin amaç ve bağlamına uygun ve stratejik yönünü destekleyen sistem sürekliliğini sağlamak, faaliyetlerimiz için gerekli kaynak ihtiyaçlarını belirlemek ve geliştirmek, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın kişisel ve mesleki gelişimi için gerekli olanakları sağlayarak her seviyede yapıcı katılımlarını sağlamak ve Yönetim Sistemleri’nin etkinliğini arttırmak ve performansını arttırmak,

- Yaralanmaların, sağlık bozulmalarının, iş kazalarının önlenmesi ve çalışanların ve tüm ilgili tarafların iş sağlığı ve güvenliği farkındalığını arttırmak ve iş sağlığı ve güvenliği kültürünü yaygınlaştırmak,

- Kalite ve Çevre Yönetim Sistemi’ni, Kalite, Çevre ve İş Güvenliği/Sağlık kanun/yönetmelik/standartlarını yerine getirecek şekilde üretimimizi sürekli geliştirmek ve iyileştirmek, yasal gereklilikleri ile birlikte uygulayarak kaliteyi sunmak, iş sağlığı ve güvenliğini, etkin atık yönetimini sağlamak ve kirliliğin önlenmesi, çevreyi korumak ve üretim sonrası doğaya yeniden kazandırma projeleri ile çevreye olan etkinin önlenmesini sağlamaktır.