Kurumsal

KURUMSAL

Akdağlar, 85 yılı aşan tecrübesi ile içinde bulunduğu tüm sektörlerde lider rolünü üstlenmeye devam ederken, dinamik ve çalışkan ekibiyle de ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunmaktadır.
 
Akdağlar’ın ana iş kolu olan madencilik alanında agrega, nikel ve kum imalatı yapılmaktadır. 2015 yılında yapılan kapasite artışıyla, yıllık 10 milyon ton üretim ve satış miktarı hedeflenmiştir.
 
İnşaat sektöründe birbirinden önemli projelere imza atmış olan Akdağlar, AKPLAZA Ofis Kompleksi ile 2015 European Property Awards yarışmasında Türkiye’nin en iyi ofis projesi ödülüne layık görülmüştür.
 
Asfalt sektörüne 2011 yılında güçlü bir giriş yapan Akdağlar, bugün ülkenin en büyük asfalt üreticilerinden biri konumundadır.
 
Yüksek teknolojiyi beton üretiminde de kullanan Akdağlar, güçlü bir yapı için yine, güçlü temellere sahip olunmasının bilincinde, yüksek kalitede beton üretimi yapmaktadır.
 
Her sektöre kaliteli çözümler sunan Akdağlar, 85 yıldır durmadan çalışarak bir avuç topraktan koca bir medeniyet kurmaya ve hayatı güzelleştirmeye devam ediyor. 
Katalog İndir

MİSYON VE VİZYON

Misyonumuz;

85 yılı aşan tecrübemizle iş geliştirme fırsatlarına açık, çözüm odaklı, dinamik, çalışkan ve potansiyeli yüksek bir ekip olmanın yanı sıra, paydaşlarımızın beklentilerini daima karşılayan ve verdiği hizmetlerle ülke ekonomisine de katkıda bulunan örnek bir şirket olmaktır.

Vizyonumuz;

Lider ve idealist kimliğimizle araştırmacılık, yenilikçilik ve yetkinlik değerlerine olan inancımız devam etmektedir. Teknolojinin sunduğu imkânlardan yararlanarak bilgi ve verilere dayalı kararlar almamız, etkin kaynak kullanımımız, toplumsal sorumluluğun bilincinde saydamlık anlayışından vazgeçmememiz, hoşgörü ve dayanışmaya verdiğimiz önem, ülke ekonomisine ve istihdama olan katkımız var olan gücümüzü artırmaktadır. 

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

AKDAĞLAR sürdürmekte olduğu tüm faaliyetlerinde çevreyi, çalışanları ve toplumu gözeterek onları korumayı bir kurum prensibi haline getirmiştir.
 
Çevrenin değerini bilerek ve koruyarak faaliyetlerini sürdüren AKDAĞLAR, geleceğe hazırlanırken yasal zorunlulukların ötesinde, topluma ve çevreye çözümler sunarak tesislerini çevreye duyarlı bir şekilde düzenlemiştir.
 
AKDAĞLAR, doğal kaynaklarımızı son derece hassas ve özenli kullanarak doğanın gelecek nesillere özenle taşınması amacıyla bugünü ve geleceği düşünerek yatırımlarını gerçekleştirmektedir.
 
AKDAĞLAR, üretim tesislerinde çevre koruma konusundan iş güvenliğine, çalışma etiğinden yakıt ve hammadde kullanımına kadar birçok detayda yüksek standartları gözetmektedir.
 
AKDAĞLAR, toplumu ve çevreyi korumak ve çevre bilincini gelecek kuşaklara aktarmak adına birçok yatırım yapmakta ve birçok önlem almaktadır. Çakıllı kum üretiminin yapıldığı tesislerimizde kum üretiminin yapıldığı alanlar rehabilitasyon projelerine göre ağaçlandırılmış ve kısa bir süre içerisinde peyzaj çalışmaları yapılmıştır.
 
AKDAĞLAR Hazır Beton tesislerinde özellikle geri dönüşüm ünitelerinin daha verimli kullanılması hedeflenmektedir. Bu doğrultuda şantiyeden arta kalan betonlar değerlendirilmektedir.
 
Proses atığı haricinde çıkan tüm atıklar, tesislerimizde özel olarak ayrıştırılarak yasal düzenlemelere uygun olarak imha edilmektedir.